Все по-малко зимнина с купена продукция правят българите. Това показа проверка по

...
Все по-малко зимнина с купена продукция правят българите. Това показа проверка по
Коментари Харесай

Българите правят все по-малко зимнина с купешки зарзават

Все по-малко зимнина с купена продукция вършат българите. Това сподели инспекция по столичните пазари, съобщи БГНЕС.

Правенето на зимнина си коства само ако продукцията е собствена не единствено поради качеството на създаденото, само че и поради цената, описват купувачи.

Колко излизат домашните компоти

Така да вземем за пример, цената на кг червени чушки, основни за производството на домашна лютеница, коства шест лв. за кг на най-стария пазар в Столицата – Женския. На избрани сергии може да бъде открита и капия за към 2 лева, само че качеството й е доста, доста подозрително, споделя Божидар, който към този момент е патил от покупката на евтина стока, която най-често се оказва развалена, само че с добър търговски тип.

Килограм от зелените чушки коства най-малко 5 лева, като стока с по-ниско качество може да бъде закупена за към 3 лева за кг.
 istock istock
По към и над 10 лв. за кг вървят и другите видове люти чушки – от рибките, през „ козия рог “, Джулюнската шипка, жълтите камбички, чорбаджийките, фефероните и кайенките. Те са съществена суровина за „ пуканите “ люти чушки, които са чудесно средство за стопляне - а и за мезе, в за студените зимни месеци.

Около два лв. за кг костват и сините сливи. Желаещи да вършат сладко от тях, обаче, липсват. Повечето хора ги купуват за сурова консумация, тъй като бурканче сладко или мармалад от тях се връзва на към 5 лева, като се имат поради захарта и електричеството за производството.

Българските праскови за компоти се продават за към два лв.. От 6-8 праскови, колкото е кг, може да се създадат 4 буркана компоти.
Източник: pariteni.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР